“BİLİŞİMLE GÜÇLÜ LOJİSTİK”

Türkiye Bilişim Derneği, Atılım Üniversitesi, Ankara Lojistik Üssü ve Uluslararası Nakliyeciler Derneği olarak; “Bilişim” ve “Lojistik” sektörünün önde gelen kişi, kurum ve kuruluşlarını bir araya getirerek, lojistik sektörüne özgü problemleri ve ihtiyaçları tartışmak, etkin ve verimli lojistik için bilişim teknoloji çözümlerini gözden geçirmek ve bu kapsamda inovasyon içerikli çalışmaları yönlendirmek amacıyla 25-26 Mayıs 2017 tarihlerinde Swiss Otel’de 2 inci Uluslararası Bilişim ve Lojistik Konferansı düzenlenmiştir. Sektörün en önemli organizasyonu olması hedeflenen konferansa , Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Bülent TÜFENKÇİ *, Konya Milletvekili, Sanayi Ticaret Enerji Tabii Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Sayın Ziya ALTUNYALDIZ, Secure Drive Kurucusu Sayın Murat ŞAHİN ve Sektörün önde gelen kişilerinin katılımları beklenmektedir.

Lojistik, ürün ve hizmetlerin başlangıç noktasından tüketildiği noktaya kadar olan hareketinin planlanması, uygulanması ve kontrol edilmesidir. Bilişim teknolojilerinin bu süreci desteklemek amacıyla kullanılması sonucunda işletme faaliyetlerinin düşük maliyet ve az hata ile daha hızlı ve verimli bir biçimde gerçekleşmesi mümkün olmaktadır. Dolayısıyla Bilişim teknolojilerini etkin ve verimli bir şekilde kullanan firmalar, rekabet güçlerini ve başarılarını artırmaktadırlar. Hızlı büyüyen Lojistik sektöründe firmalar Bilişim Teknolojileri sayesinde doğru ürünün, doğru yerde, doğru zamanda ve doğru miktarda bulunmasını sağlayabilmektedir. Lojistik sektöründe Bilişim; Sipariş, Satın alma, stok takip, depolama, ambalajlama, yükleme, taşıma ve gümrükleme alanlarında kullanılmaktadır.

*Ön Teyit alındı.

KULLANILAN BİLİŞİM UYGULAMALARI

arac_takip-ublk-2-tbd

Araçların uydu sistemleri ile takibi (GPS)

musteri_yonetimi-ublk-2-tbd

Müşteri Yönetimi (CRM)

antrepo-ublk-2-tbd

Antrepo Hizmetleri

stok-takip-ublk-2-tbd

Barkod, RFID Uygulamaları İle Etiketleme, Stok Takip


otomasyon-ublk-2-tbd

Depo İşlemlerinde Otomasyon Sistemlerinin Kullanılması

kaynak-ublk-2-tbd

Kurumsal Kaynak Planlama (ERP)

gumruk-ublk-2-tbd

Gümrük işlemlerinde ve sevkiyat planlamada ve Gümrük İdaresi ile EDI yapılması

ofis-ublk-2-tbd

Ofis Otomasyon Sistemleri


2.ULUSLARARASI BİLİŞİM & LOJİSTİK KONFERANSININ AMACI

Her yıl bilişim ve lojistik sektörlerinde çalışan personelin farkındalığının artırılması,

İki sektör arasındaki etkileşimi göstermek suretiyle teknolojiyi yoğun kullanan bir lojistik sektörün oluşumuna katkıda bulunulması,

Bilişim teknolojilerindeki personel içinde lojistik alanda ilerlenebilecek potansiyel alanları belirlemesi, amaçları için düzenlenmiştir.

DESTEKLEYEN KURUMLAR

tcdd-logo-ublk-tbd
gazi-universitesi-logo-ublk-tbd
okan-universitesi-logo-ublk-tbd
datamind-logo-ublk-tbd
fokus-akademi-logo-ublk-tbd
securedrive-logo-ublk-tbd
tirport-logo-ublk-tbd